Rekonstrukcja całkowitego bezzębia w szczęce oraz braków zębowych w żuchwie

Powyższy przypadek pokazuje rekonstrukcje całkowitego braku uzębienia w szczęce przy zastosowaniu konstrukcji przykręcanej do 8 implantów oraz odbudowę braków zębowych w żuchwie przy użyciu mostów ceramicznych. Zastosowanie suprakonstrukcji przykręcanej z umieszczonymi na niej koronami Emax odtwarza w pełni funkcję żucia przy zachowaniu wysokiej estetyki.

Rekonstrukcja całkowitego bezzębia przy zastosowaniu protez całkowitych oraz implantów

Powyższy przypadek pokazuje rekonstrukcje całkowitego braku uzębienia przy zastosowaniu protez całkowitych wspartych na implantach. Zastosowanie teleskopów oraz mocowań typu Locator zapewnia idealne utrzymanie oraz znaczne ograniczenie płyty protez poprawiając komfort użytkowania.

Most oraz licówki ceramiczne

Do naszego gabinetu trafiła młoda, trzydziestoletnia kobieta, która od kilkunastu lat zmaga się z bardzo ciemnym kolorem zębów. Pacjentka jest ogólnie zdrowa, nie pali papierosów a jej nawyki żywieniowe nie tłumaczą barwy uzębienia.Pomimo licznych prób wybielania zębów - zarówno metodami profesjonalnymi jak i domowymi - nie udało się uzyskać poprawy. Wszystkie bezowocne próby spowodowały, że pacjentka odczuwała duży dyskomfort i nie chciała się uśmiechać.
Razem z pacjentką podjęliśmy decyzję o wykonaniu nowego mostu oraz licówek ceramicznych w wybranym przez Nią kolorze. W gabinecie wykonaliśmy minimalną preparację zębów a dzięki pomocy ArtOral udało nam się uzyskać następujący efekt. Dla nas najważniejszą pochwałą było to, że Pani od razu zaczęła się uśmiechać.

Estetyczna odbudowa zębów przednich przy pomocy kompozytu

Przypadek pacjenta, który zgłosił sie do naszej kliniki na leczenie zębów przednich.  Głównym celem Pacjenta, a więc i naszym było usunięcie przebarwień przy całkowitym braku zmiany kształtu zębów. Zastosowanie wysokiej klasy materiałów kompozytowych dało zamierzony efekt.


Licówki ceramiczne

Do kliniki zgłosiła się Pacjentka pragnąca poprawić wygląd górnych siekaczy - "jedynek". Zęby były jedynie mechanicznie uszkodzone na brzegach siecznych, w związku z brakiem rozległej próchnicy przy zastosowaniu minimalnej preparacji wykonaliśmy licówki porcelanowe. Rozwiązanie to zapewniło wysoką estetykę oraz wytrzymałość. 


Licówki ceramiczne

Powyższy przypadek to przykład korekty ze wskazań wyłącznie estetycznych. Pacjentka nie posiadała problemów zdrowotnych z zębami, przeszkadzał jej jedynie ich wygląd. Zęby podczas uśmiechu były mało widoczne z powodu swojej niedużej wielkości i ustawienia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentki zaplanowaliśmy w szczęce wykonanie 10 licówek ceramicznych "non prep", czyli bez preparacji zębów. 


Licówki ceramiczne


Korony na podbudowie cerkonowej

Licówki Ceramiczne